2. díl Forlorn hope

29. října 2011 v 13:14 | Klári |  Fotopříběhy
Arial bloudil všude možně, byl hluboko v lese. Déšť přetrvával již hodiny. Byl daleko od svého minulého domova. Kapky ho bičovaly do šíje, ale on stále šel. Samota ho boklopovala, a on strašně toužil být se svými přáteli. Nohy se mu podlamovaly únavou. Myslel na to co se asi stalo s ostatními koňmi. Nevěděl, proč, ale cítil že musí jít dál. Tma okolo ho naplňovala nepředstavitelnou hrůzou. Byl vyprahlý, tak snědl pár stébel trávy. Blahá chuť trávy, mu učarovala. Začal se pást. Vůbec nepomyslel na trávu, a uvědomil si jak je hladový.
Pásl se dlouho. Pořád byla noc, a on byl tak unavený že si musel lehnout.
Vyčerpání ho skolilo. Spal dlouho. Spal až do rána. Sluneční paprsky, dopadly na jeho černou srst, a Arial otevřel oči. Bylo ráno. Probudil se na kopci, kde nebyly stromy, jen tráva. Spánkem nabil dost energie. Rozběhl se na úpatí kopce.
Zadíval se na obzor. Vítr si pohrával s jeho hřívou a ohonem. Takový pocit nikdy nezažil. Užíval si té chvíle. Nebe bylo čisté, jen sluníčko se tetelilo na obloze. Arial se zadíval pod kopec. Matně rozeznával, skvrny, v údolí. Byli to koně. Arial se s nadšedním rozběhl z kopce.
Beautiful Black Horse Playing On The Field
Cítil se překrásně. Tak strašně se těšil, až uvidí své druhy. Běžel, dobrých deset minut. Od kopyt mu odlétávaly trsy trávy. Překypoval štěstím. Mohutné svaly na jeho těle jen hrály. Oči mu jiskřily. Těšil se na ně.
Ale co se nestalo.
Nejmohutnější kůň se na něj rozběhl. Běžel rychle, a Arial u něj nesspozoroval ani náznak bázně. Arial zapřemýšlel. Když nebude bojovoat možná jej přijmou.
Hřebec doběhl až k němu. Chvíli bojovali, ale potom se Arial podvolil. Věděl že tohoto hřebce nepřemůže. Arial sklonil hlavu. Chtěl se k nim přidat. Hřebec se jmenoval Taks. Arial Takse následoval do stáda. A potom ji uviděl.
Žaludek se mu stáhl. Na první pohled se do ní zamiloval. Klisna byla překrásná. Zlatá perla. Tak znělo její jméno. I jí se Arial líbil. Jediný problém spočíval v tom, že byla dcera Takse. Ten svou dceru bedlivě hlídal. Našly se ale i chvilky které mohli strávit spolu.
Nezbylo jim nic než čekat. Arialovi nevadilo čekání. Bohatě mu stačilo když mohl být s ní. Pak nastal den kdy Zlatá perla, dosáhla tří let. To byl věk kdy byla schpna dát hříbě. Arial věděl že Taks sám určí kdo bude jeho následníkem. A Arial to rozhodně nebude... Nebo snad ano?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co si myslíš o této stáji?

Skvělá
Něco mezi
Hrozná

Komentáře

1 fk-paint fk-paint | Web | 29. října 2011 v 17:56 | Reagovat

hezký ;) rychle další dílek, je to zajímavý :D

2 Kiwi Kiwi | E-mail | 20. ledna 2013 v 15:32 | Reagovat

WOW! :D DALŠÍ DÍL! RYCHLE! :D JE TO SUPER! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama