Rozbor Traditional

6. prosince 2011 v 15:00 | Klári |  Novinky
Viděla jsem na stránkách FK- Paint, a Naervon, podobné rozbory, tak jsem tady dala tento článek ve kterém jsem se zaměřila, na BH Tradi, bude tady i něco z historie, novodobí, a pár obrázků :)


Breyerové Traditional, jsou největší, svého druhu (cca 22 - 31cm) a možná právě proto se stali neoblíbenější od výrobců breyer. Jsou většinou nejvíce propracovaní, což je překvapivé vzhledem k tomu, že u těch nejmenších (mini whinnies) by to měli snažší. Asi celkově více zaujmou, když stojí na poličká vedle osmi centimetrového SM( viz. obr1), proč se ale nerozšířili mezi české sběratele tak hojně, jako právě stablemates?
Na důvodě, je především ekonomika. Vzhledem k tomu že většinu zeměkoule zasáhla krize lidé nemají peníze, a tyto koníki vůbec nekupují. Ale pokud jste opravdu sběratel breyer spokojíte se i se SM koníky. V druhé řadě, je tady vkus, většina Američanů je vážných, a pyšných na svůj stát. Češi se tedy, asi nemají čím pyšnit, a když uvidíí stablíka, příjde jim roztomilý. Američanům, se zřejmě asi ani nelíbí, že SM, má tolik lidí, a právě Tradi, kvůli jejich ceně většinou nemá moc lidí.
File:BreyersVintage.jpg - obr. 1

První breyer kůň byl vytvořen roku 1950(viz. obr. 2), přesné datum nemáme. Ano, toto najdete na každé stránce s historií Breyer. První Breyer, ale byl o velikosti 1:9. To je skoro přesně jako dnešní Traditional, má historie vliv na kupující?
Early Breyer Model
- obr. 2

Předpokládá se že firma breyer byla založena, ve stejném roce v americe, ve státu Illions, městě Chicago. Američané také nejhojněji kupují Traditional. Na historii asi ještě něco bude.

Dále, je tady i velikost. Kvůli jejich výšce většina lidí může mít nanejvýš 10-15 TRadi. Oproti tomu může mít 40-50 SM. Kvůli hospodářské krizi která zasáhla i ČR si lidé nemohou koupit, nebo přistavět další místnost extra pro koníky. Američanům něco takového nehrozí, protože jejich země je zatím dost bohatá.Jsou to ale jediné důvody proč není v ČR tolik sběratelů Tradi?

Ne, není. V ČR není ani jedna prodejna Breyer. To znamená že všechny koníky si musíte objednávat poštou, nebo si pro ně dojet, do zahraničí. V internetovém obchodě, není skoro žádný výběr, a když máte všechny, co sbírat? Náš internetový obchod čítá kolem 38 Tradi, a Usa internetový obchod čítá kolem 350 a více, z toho 24 nových pro rok 2011 které u nás nejsou k dostání.

Kolik lidí u nás asi bude mít kompletní sbírku Traditionalů?

Přednastaveno

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frisullka Frisullka | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 20:55 | Reagovat

Zajímavý článek =) Myslím, že Appa a Kiiki k tomu nemají moc daleko aby měly kompletní sbírku =))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama